Śmierć bliskiej osoby jest zawsze bardzo bolesnym i traumatycznym doświadczeniem.  Wiążą się z nią kwestie formalne związane z pochówkiem zmarłego, ale także z odziedziczeniem spadku. Spadkobiercą zostaje się w momencie śmierci spadkodawcy. Wtedy to dochodzi do otwarcia spadku. Dziedziczyć można na drodze ustawy lub testamentu.

Każdy kto odziedziczył spadek ma 6 miesięcy od dnia, w którym dowiedział się o nim na złożenie oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku. Jeśli w ciągu 6 miesięcy od daty otwarcia spadku, spadkobierca nie złoży odpowiedniego oświadczenia i nie przeprowadzi postępowania spadkowego, wówczas sąd uzna, że spadkobierca przyjmuje spadek. Jest to bardzo ryzykowne, gdyż spadek może wiązać się z wysokimi długami zmarłego. Postępowanie spadkowe należy przeprowadzić, jeśli spadek dotyczy nieruchomości, środków na rachunku bankowym, akcji, obligacji lub wszelkich ruchomości, które były własnością spadkodawcy.

Bez przeprowadzenia postępowania spadkowego nie można rozporządzać spadkiem. W postępowaniu spadkowym ważny jest czas, im szybciej zostanie przeprowadzone, tym szybciej spadkobierca otrzyma prawo do przedmiotów wchodzących w skład spadku. Postępowanie spadkowe może  być przeprowadzone zarówno przed sądem jak i notariuszem. Nie wiesz od czego zacząć? Szukasz pomocy prawnej w kwestii postępowania spadkowego? Zgłoś się do Kancelarii Radcy Prawnego Maciej Wrzołek we Wrocławiu.

W ramach prowadzonej działalności świadczy on kompleksowe usługi prawne na rzecz osób fizycznych i osób prawnych. Przeprowadzi on konsultację Twojej sprawy z uwzględnieniem wiedzy, doświadczenia i przepisów prawnych, służy poradą prawną w zakresie prawa spadkowego. Problem dotyczy Ciebie? Pomożemy Ci! Zapraszamy do kontaktu!

Przed podpisaniem umowy dokonuję oceny sprawy oraz każdorazowo przedstawiam najkorzystniejszą ofertę współpracy.

Radca Prawny Maciej Wrzołek

Postępowanie spadkowe Wrocław Kancelaria

Radca prawny Maciej Wrzołek

Zapraszam do mojej kancelarii we Wrocławiu.

W celu zapewnienia Państwu maksymalnej wygody, ze względu na możliwą moją nieobecność w siedzibie kancelarii uprzejmie proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu spotkania.

numer telefonu: 694 418 856
e-mail: radcaprawny@wrzolek.pl